You are currently viewing Jak dobrać kolor bramy garażowej?

Jak dobrać kolor bramy garażowej?

  • Post author:

Z uwagi na swoją dużą powierzchnię stanowi ona nieodłączny element elewacji budynku. Wybór odpowiedniego koloru bramy garażowej ma w dużej mierze wpływ na wygląd całej posesji. Zależnie od konkretnej wizji inwestora czy architekta może mieć zbliżoną barwę do elewacji budynku lub wręcz przeciwnie – wyróżniać się na tle posesji kontrastującym odcieniem. Aktualnie istnieje wiele różnych odcieni barw, które z łatwością można dopasować do pozostałych elementów budynku – elewacji, dachu czy stolarki okiennej. Nie wiesz, jaki odcień wybrać? Zapraszamy do lektury!

Czym kierować się podczas doboru koloru bramy garażowej?

Wybór odpowiedniego odcienia powinien być dokładnie przemyślany. Najpopularniejsze opcje to brama garażowa pasująca kolorem do drzwi i okien, elewacji, dachu czy konkretnego materiału lub całkowicie kontrastująca. Dowiedz się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

  • dopasowanie do drzwi i okien – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które polega na dobraniu odpowiedniego odcienia do wyglądu stolarki otworowej. Popularna opcja gwarantuje zarówno estetyczny, jak i bezpieczny efekt. Nie musisz wybierać dokładnie tej samej barwy – możesz postawić na jaśniejszy lub ciemniejszy ton od stolarki otworowej, wtedy uzyskasz odrobinę bardziej urozmaicony rezultat.
  • dopasowanie do elewacji – niezwykle trendy rozwiązanie to niemalże stała propozycja w przypadku nowoczesnego budownictwa. Dominująca jedna barwa umożliwia stworzenie efektu jednolitej powierzchni. Dzięki temu również brama garażowa w kolorze elewacji nie rzuca się w oczy, co znacznie pomaga w uzyskaniu minimalistycznej aranżacji.
  • dopasowanie do dachu – w tym przypadku najczęściej wybierany jest dokładnie ten sam odcień, co dachu. Doskonale sprawdza się to w przypadku budowli o dachach spadowych.
  • aranżacja kontrastująca – nie jest to łatwe zadanie, ale efekt wygląda piorunująco. Metoda ta opiera się na połączeniu dwóch kontrastujących ze sobą barw – np. jasna barwa ścian skontrastowana z ciemnym kolorem bramy garażowej. Takie wykończenie gwarantuje wspaniały efekt.

Istnieją również inne opcje, np. dobór odcienia do konkretnych materiałów. Wybierz rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku i ciesz się spójną i estetyczną elewacją budynku.