You are currently viewing Jakie drzwi pokojowe do małego mieszkania?

Jakie drzwi pokojowe do małego mieszkania?

  • Post author:

Urządzanie przestrzeni bez względu na jej wielkość to nie lada wyzwanie, niemniej jednak wnętrza o niedużym metrażu bywają szczególnie trudne w aranżacji. Wymagają one bowiem zastosowania przemyślanych rozwiązań oraz dopasowanych trików, które pozwolą zaoszczędzić parę cennych metrów. Jednym z przykładowych kroków podczas generalnego remontu lub wykańczania wnętrz jest dobór odpowiednich drzwi. Chociaż na pierwszy rzut oka ich wybór nie wydaje się mieć ważnego wpływu na aranżację przestrzeni, to źle dobrane mogą całkowicie zepsuć dekorację wnętrza, a nawet znacznie obniżyć właściwości użytkowe całego domu. Zastanawiasz się, jakie drzwi pokojowe do małego mieszkania wybrać? Przeczytaj nasze wskazówki i podejmij właściwą decyzję.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do małego mieszkania?

Jeszcze na etapie projektowania możesz dokonać pewnych zmian, dzięki którym zyskasz trochę dodatkowej przestrzeni. Mianowicie, instalacja wysokich drzwi pokojowych, które mogą nawet sięgać sufitu, optycznie podwyższy pomieszczenie, w którym są zamontowane. Drugą ciekawą propozycją jest zastosowanie drzwi przesuwnych, rozwiązanie idealne do małych pomieszczeń, poprawia ergonomię i funkcjonalność, szczególnie w sytuacji poszukiwania miejsca na wymarzoną szafę. Przedmiotowe rozwiązanie sprawdzi się tam gdzie brakuje miejsca na tradycyjne skrzydło drzwiowe. W swojej ofercie posiadamy szereg rozwiązań pozwalających zaoszczędzić przestrzeń, która jest niezwykle cenna w małych mieszkaniach.

Kolor również ma znaczenie. Do niewielkich wnętrz poleca się stosować jasne barwy, takie które dodatkowo nie obciążą pomieszczenia, a wręcz przeciwnie, rozjaśnią je. Jasne kolory mogą optycznie powiększyć pokój. Dlatego polecamy drzwi pokojowe białe i w jasnych odcieniach. Kolejnym sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni jest zamontowanie luster. Chociaż standardowo montowane są na ścianie, to ciekawym wyborem jest montaż lustra na drzwiach pokojowych lub wybór modelu z przeszkleniami. Zamontowane w ten sposób lustro powiększy optycznie pomieszczenie. Jest to odpowiedni wybór zarówno do sypialni, jak i niedużej łazienki, a także do przedpokoju.